Fundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona główna

Aktualności

Zielone wędrówki po Krakowie co weekend!

06.06.2011 10:42@Asia [ ]

 

 

   

 

 

Zapraszamy na kolejne spacery przyrodnicze po Krakowie!

Za nami już kilka zielonych wędrówek, realizowanych przez Fundację Rozwoju Gmin Polskich. Przed nami jeszcze wiele następnych, na które serdecznie zapraszamy! 

 

Spacery po bogatych przyrodniczo zielonych terenach Krakowa w towarzystwie specjalistów odbywają się w każdy weekend do końca lipca. To czas na spotkanie z naturą, która w wielkim mieście wydaje się odległa, a tymczasem jest na wyciągnięcie ręki. Podczas wędrówek prowadzący opowiadają o oglądanych terenach oraz o ciekawych gatunkach roślin i zwierząt tam występujących.

 

Ostatnio w taki sposób zwiedziliśmy Kompleks Łąk w Kostrzu, Łąki Nowohuckie, Rezerwat Przyrody Skołczanka i Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Bonarka wraz ze stawami przy stacji PKP Bonarka. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

W najbliższy weekend wybierzemy się do Lasu Wolskiego i na Panieńskie Skałki oraz na Łąki w Toniach. W przyszłym tygodniu czeka na nas Dolina Prądnika i Zalew Zakrzówek. Wszystkich zainteresowanych zieloną stroną Krakowa – a szczególnie uczniów i studentów - zachęcamy do wędrowania z nami i zaglądania na naszą stronę: www.frgp.pl gdzie można poznać aktualne informacje na temat kolejnych planowanych spacerów.

 

Projekt „Zielone wędrówki po Krakowie – przyrodnicze wycieczki edukacyjne dla uczniów i studentów” jest organizowany przez Fundację Rozwoju Gmin Polskich dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Najbliższe wędrówki:

11.06.11 -  Panieńskie Skałki i Las Wolski

Miejsce spotkania: parking przy ul. Kukułczej obok Baby Jagi koło przystanku MPK linii 134 na drodze dojazdowej do ZOO. (godz. 10:00)

 

12.06.11 - Łąki w Toniach  

Miejsce spotkania: przed nowo budowaną Castoramą (między Ikeą a salonem Skody), przy ulicy Stelmachów (od strony Josepha Conrada). (godz. 10:00)

18.06.11 - Dolina Prądnika

Miejsce spotkania: przystanek MPK Mackiewicza - na rogu ul. Opolskiej i Mackiewicza, w stronę Prądnika. (godz. 10:00)

 

19.06.11 - Zalew Zakrzówek i miejski odcinek Wisły

Miejsce spotkania: stara pętla autobusowa na ul. Twardowskiego. (godz. 10:00)

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

 

 

 

Fundacja Rozwoju
Gmin Polskich

adres biura:

ul. Halicka 10/11
31-036 Kraków
pokój nr 110

biuro@frgp.pl

 

adres siedziby:
ul. Mazowiecka 104A/36
30-023 Kraków


tel. +48 791 934 343,
+48 600 446 561


Facebook


pomagają nam

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

Copyright © Fundacja Rozwoju Gmin Polskich 2010
Projekt: Agencja Interaktywna Krakweb.pl, CMS: ICEportal 3 CMS